21 marca 2023 roku, w Światowym Dniu Poezji, uczniowie należący do Koła Miłośników Biblioteki mieli przyjemność spędzić czas z poetką regionalną p. Ewą Chrząszcz – Raniszewską, która zaczarowała nas swoją osobą oraz prezentacją ulubionych wierszy i prozy literackiej.
Było to kolejne spotkanie z pięknem poezji. W poprzednich latach uczniowie wspólnie z p. Ewą tworzyli wiersze na wybrany temat. Umiejętność ubierania myśli, emocji w najpiękniejsze słowa, to prawdziwa sztuka. Sztuką jest również deklamowanie wierszy. Każdy z uczestników spotkania miał możliwość zaprezentowania wybranego przez siebie utworu. Zebrani miłośnicy poezji mogli się przenieść w świat natury, piękna i wyobraźni. W pełnej skupienia atmosferze wybrzmiały wiersze Szymborskiej, Tuwima, Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Baczyńskiego, Brzechwy, Konopnickiej. Niepowtarzalny klimat oraz wyjątkowa tematyka poezji w przyjemny sposób pozwoliła uczniom oderwać się od szkolnej codzienności i wprowadziła w wiosenny nastrój.
Na zakończenie uczniowie podziękowali za autorski wiersz, który otrzymali od poetki, ciekawie spędzony czas i ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Mamy nadzieję, że p. Ewa Chrząszcz – Raniszewska jeszcze nieraz odwiedzi bibliotekę, by wspólnie cieszyć się poezją.

Opiekun Koła Miłośników Biblioteki – Irena Zakrzewska