6.10.2023 r. , w ramach promocji czytelnictwa, w auli ZSP w Osięcinach   gościł krakowski pisarz i podróżnik Pan Roman Pankiewicz – autor książek dla dzieci o zawodach. Podczas spotkania nasz gość w ciekawy sposób opowiadał o zawodach przebierając się za strażaka, policjanta, listonosza, żołnierza i ratownika medycznego. Do każdego zawodu miał przygotowany odpowiedni strój. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, na której pojawiały się ilustracje z prezentowanych książek. Uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki z grupy”0” byli zaangażowani w spotkanie poprzez dialog z pisarzem. Zadaniem dzieci było dokończenie rymowanych opowiadań.

 Na zakończenie członkowie koła bibliotecznego podziękowali za spotkanie,  autor  podarował wszystkim obecnym   okolicznościowe zakładki do książek, a chętni czytelnicy   mieli okazję zakupić  książki opatrzone imiennym  autografem.

To wyjątkowe wydarzenie  zawdzięczamy p. Sławce Piernik – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach, która  od lat współpracuje z p. Romanem i umożliwia nam spotkania z nim. Serdecznie dziękujemy!

Zofia Polaszek , Irena Zakrzewska