9 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Bajeczny z Bydgoszczy, który wystąpił na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach. Widzami muzycznego spektaklu pt. „Dzielna Sakari” byli uczniowie klas 0-3. Aktorki, utalentowane dziewczyny z cudownymi głosami, przedstawiły historię pewnej Indianki, która stając w obronie swojej wioski poznaje… samą siebie! Artystki przybliżyły zaciekawionej publiczności różne emocje oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Dewizą przedstawienia było kształtowanie systemu wartości u najmłodszych widzów. Piękne dekoracje, wspaniała gra aktorska i zaangażowanie dzieci sprawiło, że  przedstawienie było przyjemnym spędzeniem czasu, które oderwało nas na chwilę od szkolnej rzeczywistości. 
Spektakl bardzo się wszystkim podobał. Dziękujemy pani Sławce Piernik za to, że mieliśmy okazję go obejrzeć.

Polaszek Zofia, Zakrzewska Irena