1 grudnia 2021r. w ramach realizacji projektu ,,Wielcy Polacy. Adam Mickiewicz’’ uczniowie kl.8c przedstawili sceniczną adaptację ,,Dziadów’’ cz.II w reżyserii Anny Jezierskiej.

Przedstawienie, zgodnie z zapowiedzią organizatorów, przygotowane było specjalnie z myślą o uczniach kl.7 i 8. Poszczególne sceny wzbogacono prezentacją narratorów, co pozwoliło na lepsze zrozumienie treści dramatu A. Mickiewicza. Wśród blasku świec i lampionów, mrocznej scenografii  oraz z nastrojową muzyką
w tle śledziliśmy niezwykłe historie trzech duchów: Aniołków- Rózi i Józia, Widma Złego Pana oraz pasterki Zosi. Świetna gra młodych aktorów przybliżyła widzom zapomniany już obrzęd ,,dziadów”, a także przypomniała nauki moralne wygłaszane przez duchy . Słowa:,, Kto nie zaznał goryczy ni razu,/Ten nie dozna słodyczy
w niebie czy ,,Kto nie był ni razu człowiekiem,/ Temu człowiek nic nie pomoże’’ głęboko zapadały w pamięć publiczności. Przekaz ten wzmocniony był  efektami świetlnymi i dźwiękowymi.

Występ podobał się uczniom, podczas lekcji podzielili się swoimi wrażeniami. Dzięki temu z pewnością lepiej zapamiętają treść dramatu.

Anna Jezierska