10 maja dzieci z grup starszych wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Piękny widok Starówki z pokładu statku oraz naturalna przyroda po przeciwnej stronie brzegu dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Kolejna atrakcja, którą było zwiedzanie ogrodu zoobotanicznego, również spotkało się z dużym entuzjazmem. Podczas spaceru z przewodnikiem dzieci poznały wiele egzotycznych i ciekawych zwierząt. Z zachwytem podziwiały odpoczywającego niedźwiedzia himalajskiego, leniwca, pigmejkę, pandę oraz rysia. Dużym zainteresowaniem wśród wycieczkowiczów cieszyły się również ptaki m.in. tukan, paw indyjski i kaczka mandarynka. Natomiast w ptaszarni słuchając śpiewu ptaków i przenikliwych okrzyków papug wszyscy mogliśmy poczuć atmosferę tropiku. Ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie miasta oraz warsztaty w Muzeum Piernika. Dzieci wróciły z Torunia zadowolone i bogatsze o praktyczną wiedzę przyrodniczą. Był to dla niektórych ważny egzamin – pierwsza wyprawa z dala od rodziców.