Od połowy września do końca października wśród uczniów klasy II b i II c realizowany był projekt edukacyjny „ Smacznie, zdrowo, kolorowo”.  W trakcie realizacji  uczniowie wyszukiwali informacji dotyczących zdrowego odżywiania z różnych źródeł informacji, analizowano zgromadzony materiał, dzielono się  w zespole zdobytymi informacjami. Zorganizowano klasowe wystawy książek, ilustracji  promujących zdrowy styl życia. Na zajęciach z edukacji polonistyczne uczniowie korzystali z książek kucharskich poszukując, czytając i wybierając  przepisy do wykonania zdrowych potraw.  17 października w klasach odbyło się spotkanie  z pedagogiem szkolnym. Pani  pedagog przeprowadziła pogadankę połączona z prezentacją na temat „Co lubi mózg”.  Na zajęciach  z edukacji plastycznej uczniowie wykonywali różnymi technikami  prace plastyczne „Owoce  i warzywa w moim domu”, „Przetwory zamknięte w słoikach” oraz  plakaty „Odżywiam się zdrowo”. Układali również hasła promujące  zdrowe odżywienie. W trakcie realizacji projektu  mieli okazję dowiedzieć się  jaki wpływ ma  odżywianie na nasze zachowanie, samopoczucie i wyniki w nauce. Poznali również  wartości odżywcze owoców i warzyw.  Na szkolnym korytarzu przygotowano wystawę prac plastycznych oraz haseł promujących zdrowe odżywianie.
W październiku uczestnicy projektu  wykonali zdrowe jogurtowo-owocowe desery oraz przygotowali dietetyczne danie z wykorzystaniem nabiału. W dzień zakończenia projektu odbył się klasowy quiz- „Czy wiesz co jesz?”.  Uczniowie  odpowiadali  na pytania związane ze zdrowym żywieniem, rozwiązywano w grupach krzyżówki.
Wychowawcy klas 2b, 2c