Rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i troska o poprawę stanu czytelnictwa stała się inspiracją do opracowania projektu edukacyjnego pt.  „Skarpetkowy zawrót głowy” realizowanego przez uczniów kl. 2a i 2b. Trwał on w dniach od 10.02.2022r. – 28.02.2022r. Celem projektu było: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie wyobraźni twórczej, pomysłowości oraz umiejętności wyrażania ich w różnych formach ekspresji. W ramach projektu uczniowie wykonali m.in. zakładki do książki, bałwanka ze skarpety, zaprojektowali i wykonali własną skarpetkę, rysowali historyjki obrazkowe pt. „Dalsze losy bohaterów lektury”, czyli przygody jedenastej skarpetki. Odbyło się kilka zajęć w bibliotece szkolne „Od autora do czytelnika, czyli jak powstaje książka”, „Jak zbudowana jest książka?”. Było też wspólne czytanie lektury „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”,  jak również wykonanie głównej bohaterki lektury – małej Be. Na podsumowanie projektu w bibliotece szkolnej odbył się „ Jarmark rozmaitości książkowych”. Podjęte działania sprawiły, iż uczniowie zupełnie inaczej postrzegają lektury szkolne, lepiej rozumieją słuchane i samodzielnie czytane teksty, z zainteresowanie sięgają po książki i traktują czytanie jako przyjemność, a książki jako źródło wiedzy o otaczającym nas fascynującym świecie.

Opiekunki projektu: Domańska Agnieszka, Wojtkowska Aneta, Polaszek Zofia.