Od 28 marca do 19 kwietnia 2022 roku, w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, trwał konkurs dla klas 2- 4 pod hasłem “Z przyrodą na Ty”. W konkursie łącznie wzięło udział 100 uczniów. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, wdrażanie i rozwijanie idei ochrony środowiska oraz promowanie literatury i czasopism o treściach przyrodniczych.
Zadaniem uczestników z klas czwartych było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań zamkniętych. Wśród 45 uczniów wyłoniono laureatów, którzy zdobyli największą ilość punktów i otrzymali nagrody książkowe:

I miejsce – Kinga Błaszczyk z klasy 4a;
II miejsce – Kornelia Domańska z klasy 4a;
III miejsce – Magdalena Mętlewicz  z klasy 4a
Antoni Mikołajczak z klasy 4c;
Uczniowie z klas drugich i trzecich udzielali odpowiedzi na 10 pytań.  Spośród 55 uczniów biorących udział w konkursie, dwudziestu zdobyło maksymalną ilośc punktów. Drogą losowania nagrody otrzymali:
Skwarczyński Filip  kl. 3a, Rosińska Magdalena  kl. 3b,  Olszewska Amelia  kl. 3b, Jurgielska Lena  kl. 3b, Gutowska Wiktoria  kl. 3b, Chmielewska Katarzyna kl. 3b, Kaczmarek Paulina kl. 3b, Włodarski Jan kl. 3b, Łodygowski Dawid kl. 3b, Hejman Leon kl. 2a, Waszak Jan kl. 2a, Mosakowski Igor kl.2a, Konopińska Maria kl.2a, Bartczak Anna kl.2c, Kruszyńska Kinga kl.2c.
Konkurs znacznie podwyższył umiejętność wyszukiwania informacji na określony temat oraz poszerzył znajomość zagadnień z  przyrody  i ochrony środowiska, na które każdy człowiek powinien zwracać uwagę.
Wręczenie nagród odbyło się 25 i 26 kwietnia  w bibliotece szkolnej.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: Małgorzata Mentlewicz, Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska.