Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego. Święta Wielkanocne w życiu naszej szkoły to czas poznawania polskich tradycji ludowych.
W poniedziałek 03 kwietnia  został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny pt: „Wielkanocny zając”. Celem  konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, wspieranie ich twórczości oraz wyrabianie poczucia estetyki. Na konkurs ten chętne dzieci wraz z członkami rodziny wykonały przepiękne prace plastyczne. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej na szkolnym holu. Razem  otrzymaliśmy 33 prace konkursowe. Oceny prac dokonały dzieci z grupy przedszkolnej „Jeżyki” . Mieli bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były piękne i bardzo pomysłowe.
Oto nasi laureaci konkursu :
I miejsce – Oliwia Drążek kl. III b
II miejsce – Maja Budner kl. I a oraz Zuzanna Głuchowicz kl. II c
III miejsce- Adam Pakulski kl. I a
Wyróżnienia otrzymują:
1.Paweł Stefański kl. I b
2.Barbara Maszczyńska kl. I bII
3.Zuzanna Hoziak kl. II a
4.Małgorzata Duwe kl.II b
5.Szymon Szczerbiak kl. III c
GRATULUJEMY  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  KONKURSU