13 maja 2022r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo – plastycznego, którego celem było promowanie czytelnictwa i upowszechnianie wśród dzieci utworów Marii Konopnickiej, uwrażliwienie dzieci na literaturę oraz sztukę, stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości zaprezentowania własnego odbioru poezji poprzez pracę plastyczną.

Zadaniem uczestników było wykonanie jednej pracy plastycznej ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej.

    W konkursie wzięło  udział 41 uczniów z klas 1-5 naszej szkoły. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych kl. 1-2 i kl. 3-5. Komisja w składzie: Pani Ewa Martwicka – wicedyrektor ZSP, Renata Zaparucha i Jolanta Małecka – nauczycielki ZSP w Osięcinach, wyłoniła zwycięzców.

KLASY 1-2

1. Kinga Kruszyńska 2c;

2. Izabela Opasik  2b;

3. Jan Ilecki 2c;

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII KLAS KL.1-2:
Martyna Szelągowska 1b, Maria Maciejewska 1b, Hanna Grudzień 1b,Jędrzej Rawski 1c, Hubert Gralewski 2b,ViraBavura 2b, Justyna Gawrońska 2c, Fabian Mendel2c, Szymon Szczerbiak 2c, Anna Bartczak 2c,  Zofia Byczek 2c.

KLASY 3-5

1. Karolina Kwiatkowska 5b;

2. Aleksandra Bartczak  4b;

3. Katarzyna Chmielewska3b;

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII KLAS KL. 3-5:
Zofia Bielewska 3b, Dawid Łodygowski 3b, Sebastian Gregor 4b,Wiktoria Biesiada 5a, Weronika Waszak 5a, Patrycja Chmielewska 4b.

     Wykonane prace można podziwiać na wystawie, która znajduje się na pierwszym piętrze naszej szkoły. Rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 23 maja 2022 r. podczas obchodów 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe (ufundowane przez radę rodziców i bibliotekę szkolną) podczas ww. uroczystości.

Organizatorzy:  Z. Polaszek,  I. Zakrzewska  składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.