Drodzy Nauczyciele Rodzice i Uczniowie.

1 września  2020 r. wracamy do szkoły. Od tego dnia decyzją Rady Gminy Osięciny, Szkoła Podstawowa i Przedszkole zostały połączone, a nowa placówka nazywać się będzie Zespół Szkolno – Przedszkolny w Osięcinach. W budynku “podstawówki” uczyć się będą przedszkolaki i uczniowie klas I-III. W budynku “gimnazjum” klasy IV-VIII.

Rozpoczęcie  roku szkolnego będzie miało inny przebieg, jak w latach poprzednich. Autobusy przywiozą Was drodzy uczniowie, tak jak w latach ubiegłych. Do autobusu wsiadamy mając na twarzy maseczkę, która zakrywa nos i usta, a opiekunowie będą spryskiwali Wam dłonie środkiem dezynfekującym. Autokary zatrzymają się w pobliżu kościoła, w którym o godzinie 800 odbędzie się Msza Święta, a następnie odjadą na parking szkolny.

W szkole spotkamy się o godzinie 900. Nie będzie wspólnego spotkania  dla całej społeczności. Każdy spotka się w klasie ze swoimi koleżankami i kolegami oraz z wychowawcą. Dopuszcza się do wejścia do klas rodziców i uczniów z klas I, IV oraz nowo przybyłych uczniów (w maseczkach, z zachowaniem zasad ostrożności). Bardzo proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, a w szczególności nie gromadzenie się przed szkołą, zakrycie twarzy maseczką i dezynfekcję rąk przy wejściu.

Szczegółowa procedura funkcjonowania Zespołu Szkolno – Przedszkolnego stanowi załącznik do tego artykułu.

Dyrektor Andrzej Polaszek