22 kwietnia uczniowie klas piątych uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi organizowanymi przez CEO w ramach programu “Razem dla czystej planety”.
Uczniowie obejrzeli webinar: “Droga do lasu”. następnie wyszli w teren w celu budowania wartościowej relacji z przyrodą. Przystąpili do konkretnego działania. Na kartonowych “płytach winylowych” uczniowie tworzyli dźwiękowe mapy terenu. Rysowali/zaznaczali źródła dźwięku usłyszane w najbliższej okolicy. Z wykonanych prac powstała piękna wystawa zdobiąca korytarz szkolny. Podczas pracy w terenie uczniowie mieli okazję do refleksji nad wpływem przyrody na samopoczucie i dobrostan człowieka oraz wpływem hałasu na środowisko. Doszli do wspólnego wniosku, że warto nie tylko przyrodę wnikliwie obserwować, ale warto też uważnie słuchać.
W tym dniu również rozstrzygnięty został konkurs ekologiczny pt. “Ziemia w liczbach”. Wyróżnione prace znajdą się na wystawie szkolnej.

Edyta Nowak
Beata Gawrońska