W dniu 22 czerwca 2026 r. odbył się kolejny Rajd Rowerowy drogami gm. Osięciny. Po przypomnieniu zasad poruszania się drogami publicznymi i regulaminu rajdu nasza 31 osobowa grupa wyruszyła w trasę. Nad bezpiecznym przebiegiem rajdu czuwali razem z nauczycielami członkowie grupy rowerowej ,,Herosi z Osięcin”, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji rajdu. Po kilkunastu minutach dotarliśmy do Byczyny, gdzie był krótki odpoczynek. Następnie ruszyliśmy w kierunku Kościelnej Wsi przejeżdżając po drodze przez Pilichowo i Szalonki. W Kościelnej Wsi grupa zrobiła dłuższy postój w celu regeneracji sił i uzupełnienia zapasów wody. Po przerwie i kilkudziesięciu minutach jazdy dojechaliśmy do Gminnego Centrum Rekreacji w Bartłomiejowicach, gdzie wszyscy mile spędziliśmy czas posilając się ulubionymi przysmakami. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Przejechaliśmy ponad 25 kilometrów.

Opiekunowie:
Barbara Rosińska
Tomasz Polaszewski
Andrzej Rozpędowski