Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi o przyrodzie, o ekologii, o tym, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę. Dlatego na zajęciach w ramach projektu uczniowie klasy 2b wykonali szereg zadań. Obejrzeli film edukacyjny „Dzień Ziemi”, odbyły się warsztaty plastyczne, na których malowali planetę i przywieszali „Uzdrawiacze Ziemi”, wykonali z płyty CD kolorowe rybki, odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez pracowników Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej nt. segregacji śmieci oraz warsztaty, podczas których uczniowie zdobili wg własnego pomysłu worki – torby wielokrotnego użytku. Odbyła się wycieczka do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwo Włocławek na zajęcia edukacyjne w terenie oraz uczestniczyli w warsztaty na których siali „Majową łąkę”. Podjęte działania utrwaliły pojęcie segregacji i recyklingu oraz uświadomiły uczniom jak ważny wpływ ma człowieka na środowisko.

Aneta Wojtkowska