PRAWDZIWY PRZYJACIEL TO SKARB, a sama przyjaźń może dawać wiele radości. Przekonały się o tym przedszkolaki z naszego przedszkola, które 12 listopada 2020r. uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych.

Inspiracją do przeprowadzenia zajęć o przyjaźni stała się realizacja projektu  “Magiczna moc bajek, czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni”.

Każde zajęcia rozpoczynaliśmy od zabaw integracyjnych, pokonując tunel musieliśmy się dostać do krainy przyjaźni. Następnie nasi młodzi czytelnicy słuchali opowiadania o księciu, który szukał prawdziwego przyjaciela i znalazł go w chłopcu, który “nie mówił i nie myślał tylko o sobie”. Opowiadanie stało się punktem wyjścia do rozmowy, co to znaczy być życzliwym dla innych, jakie cechy powinien posiadać prawdziwy przyjaciel. Ponadto wspólnie stworzyliśmy DEKALOG PRZYJAZNI, każdy przedstawił swojego najlepszego przyjaciela  i wykonał dla niego symboliczny bukiet.

Na zakończenie zajęć uczestnicy doszli do wniosku, że prawdziwa przyjaźń to skarb, ale aby była prawdziwa, trzeba ją pielęgnować i nieustannie o nią dbać.

Polaszek Zofia