Walentynki to czas miłości, radości i życzliwości. W tym dniu zwykle przygotowujemy dla siebie miłe niespodzianki. Włączając się w obchody Święta Zakochanych nasza biblioteka szkolna zorganizowała  dla uczniów kilka atrakcji. W tym roku Walentynki trwały u nas od 12 do 19 lutego.  W tym czasie, w udekorowanej nastrojowo bibliotece,  na każdego wypożyczającego czekały słodkie niespodzianki. Ciekawą propozycją było zorganizowanie akcji  „Randka w ciemno z książką”.  Kilkanaście godnych polecenia książek zapakowano w papier i zaproponowano uczniom do wypożyczenia. Wszyscy uwielbiają niespodzianki, więc  chętnych na randkę z książką nie brakowało.  Dla zainteresowanych był również konkurs  pod hasłem  – „Literackie pary”, w którym należało podać jak najwięcej zakochanych par znanych z literatury.  
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Julia Waszak z klasy 7d (121 par!)

II miejsce – Aleksander Poliński z klasy 7d (38 par)

III miejsce – Nina  i Julia Bączek z klasy 7a (30 par)

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano słodkie upominki i punkty dodatnie.

Walentynki w bibliotece służyły promocji czytelnictwa , gdyż każdy sposób  wzbudzania miłości do książek jest godny realizacji.

Irena Zakrzewska, Zofia Polaszek