Teatrzyk kukiełkowy to eksplozja kreatywności.  Wszystko zależy od  wyobraźni dziecka. Wystarczy do  łyżki przykleić oczy, włosy, narysować usta, wykonać prosty kostium i  patrzeć jak zwykłe drewniane łyżki przemieniają się w przepięknych bohaterów przedstawienia. Podczas takich zabaw dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się współpracy w  zespole oraz uważnego słuchania. Od początku bieżącego roku szkolnego w kl. IIa  pod kierunkiem Katarzyny Simińskiej wdrażana jest innowacja pedagogiczna “Dziecko słuchaczem, czytelnikiem, widzem i aktorem”.  Jednym z jej ważnych elementów jest zabawa dzieci w teatr, realizowana nie tylko z członkami koła teatralnego, ale również z pozostałymi uczniami podczas  zajęć edukacyjnych. Bardzo lubianą przez dzieci formą pracy jest zabawa w drewnianym teatrzyku, który znajduje w wyeksponowanym miejscu w  naszej sali lekcyjnej. Wykorzystywane są do tego różnego rodzaju lalki. Dzieci wykonały również piękne pacynki ze skarpetek.             28  lutego członkowie koła teatralnego ,,Szkolne Ludki” zaprezentowali  przedszkolakom oraz uczniom kl. I-III przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Jaś i Małgosia”, którego scenariusz został przygotowany na podstawie bajki  Jana Brzechwy.                                                                                              Kukiełki wykonane z łyżek i wspaniale poruszane przez dzieci zrobiły na młodych widzach ogromne wrażenie i przeniosły je w kolorowy świat bajki. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat magii oczarował je, na co najlepszym dowodem okazały się  ich spontaniczne reakcje.  Były chwile westchnień, śmiechu, ciszy, ale i głośnych oklasków. Na szczęście historia Jasia i Małgosi zakończyła się szczęśliwie, a dzieci z wielką radością nagrodziły aktorów gromkimi brawami.                                                                                                                 Po spektaklu ” dzieci uczestniczyli również w zabawach dramowych, mogli poznać teatrzyk kukiełkowy od kulis, wcielić się w rolę aktora poruszającego lalkami oraz pacynkami.                                                          Dla wszystkich było to nowe i emocjonujące doświadczenie.
opiekun koła: Katarzyna Simińska