18 maja br. Koło Teatralne ,,SZKOLNE LUDKI” zaprezentowało przedszkolakom i uczniom kl. I-III inscenizację znanej baśni H. Ch. Andersena pt. ,,Calineczka”. Na premierę przedstawienia zostali zaproszeni również rodzice. Pełne wzruszeń i humorystycznych elementów przedstawienie dostarczyło widzom nie tylko rozrywki, ale miało także duże walory wychowawcze. Uczyło akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro zwycięża.                                                                                     
Młodzi aktorzy z kl. IIa, niejednokrotnie pokonując  tremę na scenie, dali z siebie wszystko i starali się jak najlepiej oddać charakter postaci, w które się wcielali. Przebrani w przepiękne, kolorowe stroje teatralne, zaprezentowali publiczności swoje zdolności aktorskie i taneczne.        
Całości występu dopełniła barwna scenografia i oprawa muzyczna. Ciekawe teksty aktorów przeplatane piosenkami i tańcem sprawiały, że publiczność z zainteresowaniem oglądała przedstawienie, a na zakończenie nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

opiekun koła: Katarzyna Simińska