Z początkiem marca 2023 r. nasza szkoła włączyła się w realizację polskiej edycji międzynarodowego programu edukacyjnego Fast Heroes. Celem tego projektu było przekazanie najmłodszym wiedzy na temat udaru mózgu, rozpoznawania jego objawów i odpowiedniego postępowania ratującego życie najbliższych.
W projekcie wzięły udział klasy 2a, 2b, 2c. Przedsięwzięcie polegało na realizacji cyklu zajęć, w czasie których dzieci  przyswajały wiedzę na temat udaru mózgu. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem kolorowych zeszytów ćwiczeń i e-booków zawierających materiały edukacyjne w formie interaktywnej. Bohaterami programu są Członkowie Załogi FAST 112-  dziadkowie i ich wnuk o imieniu Timmy.  Wszyscy posiadają super moc, która pomaga zapamiętać najczęstsze objawy udaru mózgu. Każdy superbohater pomógł dzieciom zdobyć wiedzę na temat konkretnego objawu udaru mózgu, łącząc go z jedną z cyfr w ogólnoeuropejskim numerze alarmowym 112. 
Edukując dzieci, edukujemy całe społeczeństwo – jest to jedno z kluczowych założeń tego programu. Z pewnością entuzjazm najmłodszych  do uczenia się i dzielenia się informacjami, zachęci je do szerzenia wiedzy na temat udaru mózgu wśród pozostałych członków rodziny.

Katarzyna Simińska, Agnieszka Trzeciak, Anna Musiał