Pierwszy tydzień marca w klasie 3c to niesamowity czas odkrywania fantastycznych sposobów na współpracę,  odgadywanie zagadek i  wspólne rozwiązywanie nietypowych zadań, które sami też tworzyli. Uczniowie działali wspólnie, więc poszło im jak z płatka. Niczym mali detektywi odkrywali tajemnice jednego ze słynnych naukowców Ludwika Pasteur’a. Poznali pracę geologa, paleontologa, archeologa. Zafascynowani kryptologią tworzyli własne szyfry, łamali kody.  Zadawali pytania, szukali na nie odpowiedzi i zawsze działali wspólnie często łamiąc sobie nad czymś głowę, nie poddając się przy tym.  
    Grali w ulubione gry : strategiczne, które świetnie uczą przewidywania, gdzie ważna  jest w nich taktyka oraz gry  logiczne, które rozwijają logiczne myślenie. Poprawiali jakość
i szybkość  pracy przez rozwiązywanie zagadek, rebusów, krzyżówek.  Słowa Kartezjusza  „Cogito ergo sum” nie były im obce – czego odzwierciedleniem było bezbłędne odszyfrowanie zagadki Sfinksa. Ten niesamowity trening umysłu był doskonałym sposobem na miłe spędzenie czasu na zajęciach przy wspaniałej muzyce Fryderyka Chopina, gdzie  Preludium deszczowe pobudzało dodatkowo wyobraźnie i wyciszało ciało. Na chwile przenieśli się do Japonii, gdzie doskonalili technikę czytania poprzez wcielanie się w rolę aktorów i lektorów w teatrze Kamishibai. Założyli również klasową hodowlę roślin, gdzie jako badacze będą bacznie obserwować zachodzące zmiany. To był wspaniały czas pełen pomysłów, pracy  i zaangażowania.

Anna Musiał