23 listopada br. odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Osięcinach Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Piosenki Patriotycznej. W tegorocznej edycji wzięło udział 18. uczestników klas 4-8 ze szkół w: Radziejowie, Płowcach, Krzywosądzy, Piotrkowie Kujawskim, Pocierzynie i Kościelnej Wsi oraz Osięcinach. Celem tego przedsięwzięcia było popularyzowanie literatury, pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, kształtowanie postaw patriotycznych, a także promowanie talentów recytatorskich i wokalnych.
Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach tematycznych i wiekowych: recytacja (kl. 4-5, kl. 6-8) oraz piosenka patriotyczna (kl. 4-5, kl. 6-8). Zaprezentowany repertuar był różnorodny, bogaty, a każdy z uczestników podkreślał swą indywidualną interpretację utworów.
Prezentacje oceniała komisja w składzie:
– p. Danuta Wielgosz – emerytowana dyrektorka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie;
– p. Urszula Wanińska – emerytowana nauczycielka języka polskiego;
– p. Sławka Piernik – bibliotekarka i p.o. dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach.

W kategorii recytacja kl. 4-5 przyznano nagrody:

I miejsce – Nadia Bączkiewicz (Osięciny)
II miejsce – Maria Serdak (Płowce).

W kategorii recytacji kl. 6-8 laureatami zostali:

I miejsce – Paweł Derucki (Piotrków Kujawski)
II miejsce – Natalia Mordyl (Krzywosądz)
III miejsce – Wojciech Waszak (Radziejów).

W kategorii piosenka kl. 4-5 nagrody zdobyli:

I miejsce – Julia Kotlewska (Pocierzyn i Kościelna Wieś)
II miejsce – Otylia Pacia (Płowce)
III miejsce Lena Adolska (Krzywosąd).

W kategorii piosenka kl. 6-8 nagrodzono:

I miejsce – Szymon Błaszczyk (Piotrków Kujawski)
II miejsce – Martyna Trawińska (Osięciny)
III miejsce – Maria Ilecka (Osięciny).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w Konkursie. Gratulujemy laureatom i ich opiekun,m pięknych i wzruszających prezentacji. Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców ZSP w Osięcinach za ufundowanie nagród i poczęstunku, pani Małgorzacie Hejman za przygotowanie dekoracji. Konkurs przygotowali: p. Zofia Polaszek, p. Anna Jezierska, p. Irena Zakrzewska, p. Ewa Staniszewska, p. Tomasz Cybulski i p. Tomasz Zieliński.

Ewa Staniszewska