Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada – w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966) – i to właśnie dlatego nasza biblioteka zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.
Podczas świętowania były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały rebusy, kalambury, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, układały puzzle. Uczestnicy, w tym również nauczyciele i pracownicy szkoły, odgadywali zagadki kręcąc bajkowym kołem fortuny. Nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w afiszowym konkursie czytelniczym “Jaka to postać?”, wykazując się doskonałą znajomością bajkowych postaci. Za prawidłowe odpowiedzi i uczestnictwo w zabawach czekały na czytelników  podarunki i słodkości.
Ten listopadowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości. Przebrania za postacie z bajek były super!!!
Na następne, tak kolorowe obchody święta Postaci z Bajek zapraszamy za rok.

Zofia Polaszek
Irena Zakrzewska