Dnia 10 grudnia 2021r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznej, odbyło się spotkanie z młodym pasjonatem podróży – Kamilem Czarneckim. Nasz gość znany jest ze swojego zamiłowania do rowerów i podróżowania. Rowerowe przygody rozpoczął w 2013 roku, objeżdżając dookoła Polskę. Dwa lata później z rodzinnego Brześcia Kujawskiego wyruszył jednośladem do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Później był rajd dookoła Tatr i samotna wyprawa wokół Islandii pod hasłem “PomagaMy”. Podczas tej wyprawy wspaniale połączył realizację własnych marzeń z pomocą w spełnianiu marzeń osób potrzebujących. Celem podróży była zbiórka pieniędzy na turnus rehabilitacyjny nad morzem dla chorych dzieci. Jest to doskonały przykład pracy charytatywnej na rzecz innych. To niezwykle szczytna idea i postępowanie godne naśladowania.
Pan Kamil gościł w murach naszej szkoły po raz trzeci i jak zwykle było to bardzo ciekawe, pełne pasji i dobrego humoru spotkanie. Zgromadzeni uczniowie w skupieniu wysłuchali prelekcji na temat ostatniej wyprawy badawczej naszego gościa na Spitsbergen. W Stacji Polarnej UMK – Kaffioyra – spędził prawie dwa miesiące. Barwnie opowiedział o drodze na lodowiec, badaniach naukowych, florze, faunie, dniu codziennym i przygodach, które tej wyprawie towarzyszyły.
Na jednym z facebookowych wpisów pana Kamila znaleźć można cytat, który idealnie obrazuje naszego gościa: “Podróżowanie sprawi, że zaniemówisz z wrażenia, a potem zamienisz się w gawędziarza”. I za te pełne pasji opowieści bardzo dziękujemy, mając nadzieję, że w niejednym uczniu obudziła się chęć do zrobienia czegoś wyjątkowego.

Irena Zakrzewska
Agnieszka Waloszek