10 listopada br. uroczyście obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali widowisko teatralno – muzyczne pt. „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna”.

Przedstawienie obejrzała młodzież szkolna, natomiast 11 listopada występ zostanie zaprezentowany dla społeczności lokalnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach. Widowisko za pomocą różnorodnych nowatorskich środków wyrazu odzwierciedliło piękną, choć bardzo trudną historię naszego kraju. Wciągu 45 minut aktorzy przypomnieli istotne wydarzenia historyczne, które były związane z utratą niepodległości, a później z walką o jej odzyskanie jesienią 1918 roku.

Niezwykle wymownymi momentami były: pantomima ukazująca utratę niepodległości oraz teatr cieni odzwierciedlający najważniejsze wydarzenia, które w końcowym efekcie doprowadziły Polaków do upragnionej wolności. Gra świateł, muzyka, kostiumy, biało – czerwona dekoracja, wzruszająca prezentacja multimedialna niewątpliwie uatrakcyjniły występ i dostarczyły widzom wyjątkowych przeżyć i wzruszeń.

Finałem widowiska słowno – muzycznego był występ przedszkolaków, którzy pod kierunkiem p. Magdaleny Majchrzak zaprezentowali się wokalnie i tanecznie w przepięknych kujawskich strojach.

Uroczystość przygotowali p. Anna Jezierska, p. Ewa Staniszewska, p. Małgorzata Hejman, p. Irena Zakrzewska, p. Tomasz Cybulski, p. Tomasz Zieliński.

Organizatorzy występu dziękują za współpracę dyrektorowi GOK w Osięcinach – p. Piotrowi Zielińskiemu oraz p. Krzysztofowi Ulczyckiemu – akustykowi.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność lokalną do obejrzenia tej ciekawej i oryginalnej lekcji historii 11 listopada 2023r. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach. Wspólnie cieszmy się wolnością naszej ojczyzny – Polski.

Organizatorzy