W dniach od 30 stycznia do 10 lutego 2023  roku w naszej szkole przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osięcinach zostały zorganizowane półkolonie zimowe, w których ogółem wzięło udział 81 uczniów pod opieką kadry pedagogicznej.
Dzięki bogatemu programowi uczniowie mogli spędzić ten zimowy czas kreatywnie. Na początek był wyjazd do Multikina we Włocławku na  „Pimi z Krainy Tygrysów” (a w drugim tygodniu film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”). Kolejnego dnia wyjazd do Ciechocinka na ranczo „Pod Olszyną”. W programie: zwiedzanie obiektu, oprowadzanie na koniach, strzelanie z wiatrówki, przejażdżka tramwajem konnym i ognisko z kiełbaskami. Wśród atrakcji półkolonii miał miejsce wyjazd w środę do teatru w Toruniu „Baj Pomorski” na spektakl „Historia Calineczki”, a w następnym tygodniu  „Legendy toruńskie”. Czwartkowa wyprawa to dwugodzinny pobyt w sali zabaw „Honolulu”-  miejsca  uwielbianego przez najmłodszych, dostarczającego wielu emocji. To ponad 800 metrów kwadratowych fantastycznej dwupoziomowej zabawy. I wreszcie na koniec zimowego wypoczynku Wyspa Perperuny w otoczeniu pięknej, śnieżnej przyrody i oczywiście zwierząt. Uczniowie mogli nakarmić: lamy, alpaki, kozy, króliki, osiołki. Dodatkową atrakcją były warsztaty wikliniarskie – wykonywanie „Serca z wikliny” a także pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Wszystkie zaproponowane atrakcje cieszyły się powodzeniem, zimowa aura nie odstraszała, wręcz przeciwnie –  dodatkowo sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi.
Uśmiech dzieci, pozytywne emocje to najlepsze potwierdzenie, że czas spędzony na półkolonii był niezapomnianym przeżyciem.

Organizatorzy