W dniach 26-30.09.2022r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kredkobranie”. To 5. edycja zbiórki przyborów szkolnych dla polskich dzieci mieszkających na Kresach zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum. Celem „Kredkobrania” jest pomoc naszym rodakom mieszkającym  na terenach dawnej Rzeczypospolitej, które w wyniku historycznych wydarzeń pozostały poza granicami Polski.

Uczniowie naszej szkoły jak zawsze wykazali się wielką wrażliwością i dobrocią serca dzieląc się przyborami szkolnymi z Polakami mieszkającymi na Kresach. W ciągu tygodnia zebraliśmy 649 artykułów. Były to m. in. kredki, zeszyty, bloki, farby, długopisy, ołówki, przybory geometryczne, piórniki, pisaki, kleje. Dary zostały wysłane do organizatora skąd w najbliższych dniach pojadą na Białoruś, Litwę i Ukrainę.

Dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.

Agnieszka Matkowska