W PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w auli szkolnej nagrodzono uczniów w konkursach zorganizowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród książkowych na forum szkoły dokonał wicedyrektor szkoły, p. Andrzej Rosiński.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się w obchody Dnia Języka Ojczystego.  22 lutego 2023 r. odbył się Konkurs Kaligraficzny dla klas czwartych, którego celem było zwrócenie uwagi na czytelność i płynność pisma oraz kształt liter. Uczniowie zmierzyli się z trudną sztuką kaligrafii. Zadanie konkursowe polegało na pięknym przepisaniu zadanego tekstu. Oto zwycięzcy:

I miejsce- Mistrz kaligrafii  – Lena Maciejewska,  kl. 4a
II miejsce – Wicemistrz – Olga Twardowska, kl. 4b
 III miejsce – Paulina Kaczmarek, kl. 4b

3 marca br. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 5-6 i  7-8. Dyktando, z jakim przyszło zmierzyć się uczestnikom, nie było łatwe.

Kategoria kl.5-6

I miejsce – Karolina Kwiatkowska , kl.6b
II miejsce –Zofia Malinowska,  kl.6b
III miejsce – Antoni Mikołajczak,  kl.5a

Kategoria kl.7-8

I miejsce – Julia Dębowa, kl. 8c,
II miejsce – Amelia Puszkiewicz,kl.8a
III miejsce – Patrycja Jaworska,  kl.8b

W obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego włączyła się także biblioteka szkolna.  W czytelni po czujnym okiem p. Ireny Zakrzewskiej przygotowano wystawę okolicznościową oraz przeprowadzono gry i zabawy językowe.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów!
Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Anna Jezierska,Ewa Staniszewska, Aneta Ratajczyk, Irena Zakrzewska