Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.

Z ogromną przyjemnością podsumowałyśmy akcję biblioteczną pod hasłem „Podaruj książce drugie życie”. W nasze przedsięwzięcie włączyło się wiele osób: poczynając od uczniów, przedszkolaków, nauczycieli oraz rodziców, którzy przekazywali swoje, często ulubione, książki do biblioteki, aby mogli je poznać inni czytelnicy. W bibliotece szkolnej znajdowały się specjalnie wydzielone miejsca z książkami, które czekały na swoją drugą szansę. Wystarczyło przynieść ze sobą książkę, wymienić na inną i w ten sposób wzbogacić swoją domową biblioteczkę.
Dzięki akcji, w którą się włączyło 51 uczniów, 149  książek z różnej tematyki m.in. były to: bajeczki, wierszyki, książki przygodowe, obyczajowe, historyczne, przyrodnicze, kulinarne, geograficzne otrzymało „drugie życie’.  Wszyscy uczniowie z klas starszych otrzymali już pozytywne uwagi z zachowania, zaś młodsi słodką „krówkę”.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Podarowane książki będą służyły wszystkim czytelnikom biblioteki.

Zofia Polaszek
Irena Zakrzewska