28 marca 2023 roku w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty malowania pisanek. Poprowadziła je twórczyni ludowa p. Aniela Leszczyńska.
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, rysowanki, drapanki. Różnice pomiędzy tymi technikami mogliśmy poznać dzięki naszemu gościowi. Pani Aniela Leszczyńska opowiedziała uczniom należącym do Koła Miłośników Biblioteki o historii malowania jajek oraz sposobach dekorowania wydmuszek. Pokazała również swoje autorskie prace, zawierające elementy kujawskie, wykonane na kurzysz, gęsich a nawet strusich jajach.
Uczestnicy warsztatów byli niezwykle zainteresowani zajęciami, wykazali się także dużą kreatywnością i aktywnością twórczą. Efektem ich pracy są piękne pisankowe cudeńka.
Warsztaty wielkanocne były doskonałą okazją do twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka i spędzenia czasu w towarzystwie niezwykle twórczej osoby.
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie, cenne wskazówki, dzielenie się swoją pasją i zdolnościami.

Opiekun kola
Irena Zakrzewska