21. marca radośnie i hucznie odwołaliśmy zimę i przywitaliśmy upragnioną i długo wyczekiwaną wiosnę.
Ten dzień w naszej szkole upłynął pod hasłem samorządności. Uczniowie klas IV-VIII wcielili się bowiem w role nauczycieli i z wielkim zapałem prowadzili zajęcia lekcyjne.
Oprócz tego każda klasa przygotowała wyśmienite śniadania, propagując tym samym zdrowy tryb życia.
Punktem kulminacyjnym tego wyjątkowego dnia był szkolny konkurs : „The Voice of Osięciny”. 23 młodych  wykonawców zaprezentowało swoje umiejętności wokalne, dostarczając publiczności niesamowitych emocji. Jury po przesłuchaniach „w ciemno” wyłoniło zwycięzców, jednak gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się spróbować swoich  sił, jednocześnie dobrze się bawiąc.
Okazało się, że najlepszym głosem w Osięcinach może pochwalić się Maria Ilecka, a tuż za nią uplasowali się Natalia Mikołajczyk i Serweryn Grzegórski. Wyróżnione zostały również występy Martyny Trawińskiej oraz trio: Nataniel Lipski, Bartek Guźlewski i Ksawery Jaszewski.
Uwieńczeniem tego wesołego dnia była belgijka zatańczona na… dziedzińcu szkoły.
Pierwszy dzień wiosny upłynął bardzo szybko, a uśmiechy nie znikały z twarz uczniów. Z pewnością te przeżycia pozostaną z nami na długo.  

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
I. Kisielewska
K. Banasiak