„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto posadziłem vis a vis
Zapachniało zajaśniało wiosna ach to ty…”

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Dlatego właśnie pierwszego dnia wiosny, 21 marca 2022 r., uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na spacer. Na tę okazję uczniowie wraz z rodzicami przygotowali niesamowicie strojne nakrycia głowy, transparent, balony. Nie zabrakło kolorowej bibuły, kwiatów, bocianów. Kreatywność w tym dniu przerosła oczekiwania. Pełni radości, uśmiechu i optymizmu przeszli radosnym korowodem głównymi ulicami Osięcin. Po drodze obserwowali liczne zwiastuny wiosny w przydomowych ogródkach , podziwiali kwiaty na straganach.
Na zakończenie uczniowie powrócili do swoich sal z uśmiechami. Jeszcze długo dzielili się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i dorosłymi.

Anna Musiał, Agnieszka Trzeciak.