W lutym i marcu 2022r. na terenie naszej szkoły, po raz kolejny, odbyła się zbiórka darów dla schroniska we Włocławku. Akcja została zorganizowana przez koło wolontariuszy i koło biblioteczne. Celem zbiórki było przede wszystkim zgromadzenie potrzebnych schronisku artykułów, w tym: karmy, koców, słomy, zabawek, smaczków, itp. Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić ich uwagę na potrzeby schroniska. Tak duże zainteresowanie pomocą przerosło nasze oczekiwania. Zebrane dary zostały przekazane przez uczniów wraz z opiekunami w dniu 21 marca 2022r. W imieniu naszym oraz pracowników schroniska i ich podopiecznych składamy ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu.
Zachęcamy również, aby podczas decyzji o przyjęciu do swojego domu pupila, rozważyć możliwość adopcji czworonoga ze schroniska.


Agnieszka Waloszek
Irena Zakrzewska