Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona  czytelników uczniów klas I. To uroczyste wydarzenie miało miejsce 28 stycznia 2021 roku.
Uroczystość  ślubowania poprzedziły lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbioru.
W pierwszej części nasi najmłodsi  uczniowie i  zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie  pt.  “Święto bajek”” w wykonaniu  uczniów kl. 2a i koła teatralnego “Szkolne ludki” pod kierunkiem pani Katarzyny Simińskiej.   W trakcie  inscenizacji odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy  w obecności  dyrektora, logopedy oraz  wychowawczyń: kl. 1a  p. Agnieszki Domańskiej, kl. 1b p. Anety Wojtkowskiej i kl. 1c p. Anny Kozłowskiej złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

Chcąc podkreślić wagę tego wydarzenia, każdy pierwszoklasista otrzymał w prezencie książkę pt. „  Pierwsze abecadło” a każda klasa na ręce wychowawczyni folder z “Prośbami książki”. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Bibliotekarki: Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska