30 października 2023r. uczniowie należący do koła wolontariuszy i koła bibliotecznego odwiedzili cmentarz parafialny w Osięcinach w celu uprzątnięcia opuszczonych grobów przed zbliżającym się Świętem Zmarłych. 
Uczniowie nie zapomnieli również o miejscach spoczynku osób bardzo ważnych dla naszej lokalnej wspólnoty. Zapalili znicze jako symbol pamięci na  Grobie Nieznanego Żołnierza, nagrobku błogosławionych męczenników księży Wincentego Matuszewskiego i Józefa Kurzawy oraz mogile podpułkownika Kawalera Orderu ś.p. Tomasza Zielińskiego.
Oddali również hołd przy pomniku księży Wincentego Matuszewskiego i Józefa Kurzawy.
W ten sposób upamiętnili tych, których już z nami nie ma, a którym należy się szacunek. Zadumani wracaliśmy z cmentarza, przeświadczeni o tym, że – życie ma swój początek i swój koniec, i tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać.

Agnieszka Waloszek
Irena Zakrzewska