Celem konkursu było wspomaganie rozwoju mowy, rozwijanie funkcji słuchowych, prezentacja umiejętności plastycznych i sprawności manualnej. W tegorocznej edycji dzieci miały za zadanie samodzielnie zaprojektować i wykonać sensoryczne obrazki rymujące się. W związku z realizacją konkursu w grupach przedszkolnych w 4-latkach „Pszczółkach”, 5-latkach „Smerfach” oraz 6-latkach „Sówkach” w dniach 22 i 24 marca br. odbyły się warsztaty plastyczne dla chętnych dzieci. Pod nadzorem wychowawczyń: p. Moniki Rydelek, p. Sylwii Dębowej oraz logopedy p. Aleksandry Siarkowskiej dzieci stworzyły wiele wspaniałych, kolorowych prac, wykazując się dużą kreatywnością, pomysłowością i talentem plastycznym.
W konkursie na szczeblu przedszkolnym łącznie wzięło udział 24 dzieci. Komisja w składzie: p. Ewa Martwicka, p. Zofia Polaszek wyróżniła 4 najciekawsze prace plastyczne. Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Mazurek 4l., Zofia Drążek 4l., Gabriel Pawłowski 5l., Julia Gawrońska 6l. 
Wyróżnione prace zostały wysłane pod adresem organizatora ogólnopolskiego konkursu. Na szczeblu ogólnopolskim udało się zdobyć dwie nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Oto ostateczne wyniki:
Kategoria 3-4 latków:                                                                                                          
II MIEJSCE – Kornelia Mazurek, 4 l., opiekun – Aleksandra Siarkowska;
Kategoria 5-6 latków:
III MIEJSCE – Julia Gawrońska, 6 l., – Monika Rydelek.
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz ich opiekunom. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 13.04.2022r. na holu przedszkolnym. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, można je również oglądać na stronie internetowej przedszkola. Gratulujemy wszystkim laureatom i ich opiekunom, życzymy kolejnych sukcesów!
Logopeda: Aleksandra Siarkowska
Opiekunowie: Sylwia Dębowa i Monika Rydelek