28 i 29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto  zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Głośne  czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię , język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę.

W naszej szkole obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zainicjowała szkolna biblioteka z p. logopedą. W ramach akcji czytaliśmy przedszkolakom i uczniom w klasach 1-4 „Opowieści Kujawiaczka” i „Kujawskie  legendy, gawędy i gadki”. Były one prezentowane przez logopedę p. A. Siarkowską,  nauczycieli bibliotekarzy i emerytowaną nauczycielkę p. Anielę Leszczyńską,  która  przybyła do nas w stroju kujawskim, przybliżyła jego historię i tradycje kujawskie. Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci uczniów do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Apelujemy do rodziców, bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos co najmniej przez 10 minut.

 Zapraszamy do wypożyczalni!    

Zofia Polaszek
Aleksandra Siarkowska
Irena Zakrzewska