W naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Była to znakomita okazja do promocji czytelnictwa i zaproszenia uczniów z klas I – IV oraz przedszkolaków do magicznego świata książki.  W tym roku skupiliśmy się na czytaniu książek o dobrych manierach i kulturalnym zachowaniu. Jest to jeden z priorytetów Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Podczas spotkań dzieci miały sposobność posłuchania różnych opowieści z książek: Grzegorza Kasdepke – „Bon czy ton – savoir-vivre dla dzieci”, Bożeny Pierga – „Dobre wychowanie wierszem”, Joanny Krzyżanek – „Dobre maniery czyli savoir – vivre dla dzieci”. Po głośnym czytaniu, rozmawialiśmy na temat wysłuchanych historyjek i zasadach obowiązujących w szkole, domu i miejscach publicznych. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w quizie, w którym wykazali się doskonałą znajomością zasad dobrego wychowania, kurtuazji, etykiety, konwenansów i bon tonu. Liczymy, że pożytecznie spędzony wspólnie z książką czas zaprocentuje w przyszłości nie tylko sympatykami czytania, ale  i uczniami, którym z kulturą jest do twarzy!

Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków do głośnego czytania dzieciom przez cały rok, gdyż czytanie książek ma bardzo wiele zalet.

Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska, Aleksandra Siarkowska