Pierwszy miesiąc nauki w naszej szkole już prawie za  uczniami klasy  1c. W tym czasie działo się bardzo wiele ciekawych rzeczy.

Nowi uczniowie poznali imiona koleżanek i kolegów z klasy, dowiedzieli się, jakie są podstawowe zasady zachowania się w szkole i klasie. Zwiedzili budynek szkoły, poznali pracowników i najważniejsze miejsca w szkole. Wiedzą też, co należy mieć w tornistrze oraz jakie są obowiązki dyżurnego. Opowiadali o swoich wakacyjnych przygodach, prezentowali wspomnienia. Rysowali podróże.  Poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły i ze szkoły, malowali znaki właściwymi kolorami. Byli uczestnikami ruchu podczas zabawy i podczas spaceru. Odbyła się pierwsza wycieczka do Brzeskiego Centrum Kultury
 i  Historii „Wahadło” oraz do parku.

Pierwszaki nauczyły się pisać pierwsze litery oraz cyfry. Ćwiczą również analizę i syntezę  wyrazów. Są pierwsze próby czytania. Chętnie korzystają z zasobów biblioteki szkolnej. Klasyfikują figury geometryczne i doskonalą orientację . Poznawali świat różnymi zmysłami: wzrok, słuch, dotyk i smak. Świetnie radzili  sobie podczas zajęć
z wychowania fizycznego. Odwiedzili nową salę zabaw. Była już pierwsza recytacja wiersza. Każdy kolejny dzień prowadzi ich coraz dalej. Pamiętali również o klasowych urodzinach, składaniu życzeń.

Dzień odkrywców – to dzień nowych doświadczeń.

Zapraszamy do galerii.

Anna Musiał.