Klasa 1c na przełomie lutego i marca b.r., w ramach wdrażanej w klasie innowacji pedagogicznej „Odkrywcy 3D”, pracowała nad przygotowaniem makiety przedstawiającej zabudowę wiejską. Uczniowie na kolejnych zajęciach plastycznych, technicznych i dodatkowych wykonali z papieru  i z opakowań odpadowych: domki, płotki, budynki gospodarcze, siedziby instytucji, drzewa, krzewy oraz podłoże do ekspozycji.
Wszystkie te elementy zostały połączone 10 marca i w holu szkoły na II piętrze pojawiła się nasza makieta, wzbogacona o akcesoria ze świata dziecięcych zabawek.
11 i 12 marca wystawę odwiedzili; dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ze szkoły i przedszkola, a także panie z obsługi szkoły. Wszyscy gratulowali młodym wizjonerom ich dzieła.
Zwieńczeniem sukcesu była wspólna zabawa uczniów 1c z wykorzystaniem wszystkich elementów makiety. Po zabawie każdy zabrał wykonane przez siebie elementy do domu.
Nieograniczona wyobraźnia dziecięca stworzyła kreatywne pomysły. Podjęte zadanie wyzwoliło u dzieci radość wiele innych pozytywnych emocji wynikających ze wspólnej pracy.  Efekt był znakomity.

Gratuluję moim uczniom.                   

Wychowawczyni klasy 1c – Anna Kozłowska