15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim tego dnia jest kropka a wszystko zaczęło się  od książki kanadyjskiego pisarza Petera H. Reynoldsa „The Dot” („Kropka”). Opowiada ona historię małej, nieśmiałej dziewczynki Vashti, która nie wierzy w swoje umiejętności plastyczne, lecz dzięki nauczycielce dziewczynka odkrywa swój talent i zaczyna rysować. Książka bardzo spodobała się czytelnikom na całym świecie i stała się inspiracją do stworzenia w 2008r. Międzynarodowego Dnia Kropki.
     15.09.2022r., w świetlicy Szkoły Podstawowej w Osięcinach świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – III a zorganizowały go: p. Agnieszka Matkowska, p. Edyta Nowak, p. Agnieszka Trawińska.
    Oglądając kreskówkę pt. „The Dot” („Kropka”) uczniowie poznali historię małej Vasthi. Dzielili się pomysłami, dotyczącymi tego, co możne powstać z kropki. Z zaangażowaniem, kreatywnością tworzyli obraz z wyciętych, kolorowych kropek. Wiele radości sprawiło dzieciom malowanie farbami,  kredkami  „kropkowych obrazków”.  Uczestniczyły także w zabawach ruchowych, muzycznych, których ideą przewodnią była kropka.
    Miejmy nadzieję, że dzieci zapamiętają historię małej Vasthi  i będą odważnie, wytrwale  odkrywały oraz rozwijały własne talenty.

Agnieszka Matkowska, Edyta Nowak, Agnieszka Trawińska