“Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości, jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem”
Seneka

Każdego roku – 5 grudnia – obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to doskonała okazja, by pokazać światu, jak ważną rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. W tym dniu w szczególny sposób doceniamy wolontariuszy za ich pracę, trud, czas oraz poświęcenie na rzecz potrzebujących.
Aby przybliżyć ideę wolontariatu, 6 grudnia 2021r., uczniowie należący do koła wolontariatu i koła bibliotecznego przygotowali apel, na którym wyjaśnili co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz, kto może nim zostać i w jaki sposób można pomagać. Występ przeplatany był pięknymi piosenkami w wykonaniu uczennic pod kierunkiem p. Tomasza Cybulskiego. Na zakończenie czekała na widzów słodka niespodzianka! Każdy uczeń otrzymał pyszny świąteczny pierniczek.
Wszystkim Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, a także podziękowania za bezinteresowną pomoc i ofiarowany czas. Aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do was i dawało wam siłę.
Mamy nadzieję, że tematyka apelu zachęci innych uczniów do wspólnego działania i zasilą oni w przyszłości szeregi Szkolnego Koła Wolontariuszy. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc drugiej osobie, a tym samym zostać wolontariuszem. Pomoc ta jest potrzebna szczególnie w gorącym okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Może to więc być święto nas wszystkich!

Agnieszka Waloszek
Irena Zakrzewska