“Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula”

W dniach 24 i 25 listopada najmłodsze dzieci z grup przedszkolnych ” Biedronki” “Tygryski” “Pszczółki” aktywnie uczestniczyły w obchodach święta Pluszowego Misia. Każde dziecko do przedszkola przyniosło swojego przyjaciela przytulankę – misia. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy piosenkach ” Jestem sobie misio Krzysio” “Mój przyjaciel miś” “Dzieci i misie”. Chętnie odgadywały zagadki obrazkowe, co to za miś?, nazywały obrazki i układały plaster miodu, do słów piosenki “Rysujemy misia” układały misia z kółek. Dużo emocji dostarczyły dzieciom misiowe ćwiczenia buzi i języka, ćwiczenia oddechowe – dmuchanie przez usta i przez nos, degustacja chrupek oblanych miodem oraz pamiątkowe zdjęcia zw ramce misia. Na zakończenie zabaw wszystkie dzieci otrzymały medale Przyjaciela Pluszowego Misia. Był to dzień pełen uśmiechów, radości i wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że misiowy dzień na długo pozostanie we wspomnieniach dzieci.