2 kwietnia każdego roku przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest świętowany na całym świecie w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: “Jestem książką – przeczytaj mnie”.
Z tej okazji 3.04. 2023 r. w  naszej bibliotece odbyły się spotkania z czytelnikami pt. „Dzień z Andersenem”. Celem zajęć było zainteresowanie dzieci czytaniem książek oraz zapoznanie ich z literaturą, która pomaga w zdobywaniu wiedzy i rozwija umiejętność słuchania. Każdemu spotkaniu towarzyszyły liczne zabawy i zadania czytelnicze.
Rozwiązywaliśmy krzyżówkę, która posłużyła do wprowadzenia w temat zajęć. Kręciliśmy „czytelniczym kołem fortuny”,  gdzie losowane były zagadki, postacie i przedmioty z bajek, a zadaniem dzieci było ich odgadnięcie. W dalszej kolejności uczestnicy odgadywali układanki, które odsłaniały krok po kroku postacie bajkowe i baśniowe. Na zakończenie układaliśmy bajkowe puzzle.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci był bez wątpienia okazją do licznych zabaw i spędzenia czasu w sposób kreatywny. Co więcej, był nie tylko frajdą, ale również miał na celu zapoznanie, przypomnienie i wypożyczenie twórczości nie tylko Andersena.

 Polaszek Zofia
Zakrzewska Irena