7  września 2021 roku uczniowie klas  3a  i 2c wraz z wychowawczyniami  oraz p. Ireną Zakrzewską udali się na wycieczkę do Parku Etnograficznego w Kłóbce. Pod opieką pań przewodniczek dzieci zwiedziły zagrody kujawskie i dobrzyńskie, wiatrak, kuźnię, szkołę, remizę, piękny dwór oraz kościółek. Obserwowały również żyjące w skansenie kaczki i kury z pisklętami oraz króliki, kozy i owieczki. Najwięcej radości sprawiło wszystkim uczestnictwo w  zajęciach dydaktycznych w dawnej szkole, gdzie pani przewodnik poprowadziła w lekcję kaligrafii. Nawet kleksy i poplamione  palce nie zniechęciły do podejmowania prób pisania piórem ze stalówką i atramentem z kałamarza. Każdy uczeń otrzymał certyfikat zaświadczający o zdobyciu umiejętności kaligrafowania. Dla zabawy dzieci spróbowały także klęczenia na grochu w kącie sali i siedzenia w oślej ławce.  Pobyt w muzeum na świeżym powietrzu był bardzo przyjemny. Całości dopełniła towarzysząca nam przepiękna  wrześniowa pogoda.  Był to bardzo udany wyjazd.

Wychowawczynie klas: Katarzyna Simińska i Anna Kozłowska