“Nie wiem, co to poezja,
nie wiem, po co i na co,
wiem, że czasami ludzie
czytają wiersze i płaczą,
a potem sami piszą,
mozolnie i nieudolnie,
by od dławiącej ciszy
łkające serce uwolnić”


Władysław Broniewski

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest corocznie 21 marca. Ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę okolicznościową zachęcającą uczniów do czytania poezji. Wiersze dla dzieci i młodzieży mają służyć nauce i poznawaniu najważniejszych wartości.
Przygotowując się do tegorocznego Święta Poezji, wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną, zaproszono uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w Konkursie Jednego Wiersza “Wena”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie jednego wiersza o tematyce wiosennej. Pierwsze oznaki wiosny zainspirowały młodych poetów do odkrycia swoich talentów, bo jak pisał Tadeusz Różewicz poetą każdy być może…
Jak się okazało, tych którzy lubią poezję jest w naszej szkole niemało i do biblioteki wpłynęło kilkanaście utworów, z których komisja w składzie:
p. Iwona Sikorska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej;
p. Aneta Ratajczyk – nauczyciel języka polskiego;
p. Zofia Polaszek – nauczyciel bibliotekarz
wybrała najlepsze.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Martyna Choziak z klasy 7c;
II miejsce – Patrycja Dybowska z klasy 6b;
III miejsce – Sandra Piaseczna z klasy 7e;
Wiktor Kantorowski z klasy 8b.


Wyróżnienia zdobyli:
Karina Kapelińska z klasy 8b;
Martyna Bączkowska z klasy 7a;
Weronika Rolewska z klasy 7d:
Kinga Łodygowska z klasy 6b.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz życzymy kolejnych sukcesów na poetyckim polu!
Po odbiór nagród (ufundowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Radę Rodziców przy ZSP w Osięcinach) zapraszamy do biblioteki.

Organizatorzy