Niecodzienna lekcja języka polskiego w klasach czwartych miała miejsce 31 maja 2023 roku w naszej szkole. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, na zaproszenie polonistek i bibliotekarek odpowiedziała poetka, pisarka, emerytowana nauczycielka p. Elżbieta Okunowska, która jest autorką dwóch tomików poezji: „Impresje”, „Ścigając wiatr” oraz dwóch powieści „Jak ćmy, jak motyle” oraz „A dziwożony tańczą”. I – co najważniejsze – nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa….
Spotkanie autorskie, które odbyło się w bibliotece szkolnej jest jedną z najciekawszych form promocji czytelnictwa, umożliwiającą osobisty kontakt z twórcą. Uczniowie piękne recytowali utwory p. Elżbiety Okunowskiej, następnie poetka odpowiadała na pytania i opowiadała o swojej pasji pisania i czytania książek.
Jeszcze raz dziękujemy Pani Elżbiecie Okunowskiej za kolejne już literackie spotkanie z młodzieżą, podzielenie się pasją pisarską, za artystyczne przeżycia i moc wzruszeń. Mamy nadzieję, że takie spotkanie przybliżyło uczniom proces twórczy, zachęciło do czytania literatury i pogłębiło wiedzę literacką.
Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy spędzić czas w towarzystwie osoby miłującej literaturę i piękno języka ojczystego.

Organizatorzy
( A. Ratajczyk, I. Zakrzewska, S. Piernik, Z. Polaszek, , E. Staniszewska)