Jeśli chcesz zmienić przyszłość, cofnij się do przeszłości. Podróż w czasie otworzy ci oczy i inaczej spojrzysz na swoje życie.
Jak właściwie kreować swoją przyszłość mieli okazję przekonać się uczniowie klasy 8a, 8b, 8c, 7a, którzy 7.03.2023 r. obejrzeli w Browarze B we Włocławku musical profilaktyczny pt. “Nazywam się … Powrót do przeszłości”. Wyjazd zorganizowała p. Ewa Staniszewska a opiekunami uczniów byli: p. M. Hejman, p. A. Rozpędowski, p. I. Kisielewska i p. I. Zakrzewska. Bilety na spektakl sfinansowane zostały w całości przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osięcinach.
Z biegiem upowszechniania Internetu i globalnej sieci, które stanowią nieporównywalny z czymkolwiek środek porozumiewania się i pozyskiwania wiadomości, dzisiejsza młodzież może mieć niebotyczny problem z wyborem swojego autorytetu, jednocześnie coraz rzadziej utożsamiając się z Kimś Wielkim.
Bohaterka przedstawienia – Marysia, właśnie stanęła na takim rozdrożu, zadając sobie wciąż pytania. Kim chciałabym być i zostać za 10 lat? Jak odnaleźć swoją własną pasję? Jak osiągnąć postawione przed sobą cele, jakimi wartościami się kierować? Jak unikać złych postaw, nie dać się wciągnąć w uzależnienia, które mogą zaprzepaścić nasze marzenia.
Musical zgodnie z podstawą programową wskazał młodemu widzowi, w jaki sposób może poszerzać swoje horyzonty, a także podkreślił, że to co zrobi teraz, będzie miało odzwierciedlenie w przyszłości.
Widowisko to było wzruszającym i ekscytującym wydarzeniem z elementami profilaktycznymi przekazanymi w przystępny i humorystyczny sposób.
Organizator serdecznie dziękuje Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Osięcinach, który sfinansował bilety wstępu i umożliwił uczniom udział w tym przedstawieniu kulturalnym mającym na celu kształtowanie dobrych wzorców i wartościowych postaw.

Ewa Staniszewska