11 listopada świętujemy odzyskanie niepodległości przez nasz kraj, po 123 latach niewoli. Wspominamy ważny moment odbudowy w 1918 roku niepodległego państwa polskiego.

W przededniu uroczystości w naszej szkole  rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości. Placówka odświętnie przystrojona flagami narodowymi, uczniowie klas szóstych w strojach galowych od samego rana wręczali rówieśnikom i pracownikom szkoły biało – czerwone kotyliony, świadczące o tym, że radosne święto przeżywamy razem, we wspólnocie. W auli zawisła tematyczna dekoracja. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali widowisko słowno-muzyczne, które przypomniało, jak cenne są dla Polaków wolność, tradycja i patriotyzm. Był taniec, film,  recytacja oraz przejmujące pieśni i piosenki w wykonaniu dzieci. W programie wzięła udział cała zgromadzona społeczność szkolna – odpowiadając na pytania zawarte w wierszu Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”.

Wspólne odśpiewanie o godzinie 11:11 hymnu Polski ,,Mazurka Dąbrowskiego”, wystąpienie dyrektora szkoły, p. Andrzeja Polaszka, przygotowanie programu artystycznego, kotylionów, dekoracji było autentyczną lekcją patriotyzmu, przeżywaną z dumą i radością, lekcją, która łączy i angażuje młode pokolenie Polaków.

W programie artystycznym udział wzięli uczniowie kl.2c, 4a, 5c, 6a, 6b pod kierunkiem Anny Musiał, Anny Jezierskiej, Tomasza Cybulskiego, Tomasza Zielińskiego. Dekoracja – Małgorzata Hejman.

Anna Jezierska

Szkoła do Hymnu – https://tiny.pl/wcps9