Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Był on okazją do wyrażenia własnych uczuć za pomocą plastycznych środków wyrazu, a zarazem okazją do odkrywania i rozwijania talentów przez młodych twórców.
W tegorocznej edycji dzieci z klas 0-8 miały za zadanie samodzielnie zaprojektować i wykonać ilustrację ulubionego bohatera książkowego. W związku z realizacją konkursu w szkole w dniach 13-17 lutego odbyły się warsztaty plastyczne dla chętnych uczniów.
W konkursie wzięło udział łącznie 93 uczestników. Prace plastyczne zostały ocenione przez jury w składzie: p. Anna Kozłowska, p. Sławomira Piernik, p. Ewa Raniszewska. Przyznano nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych: klasy 0-1, klasy 2-3, klasy 5-6 oraz klasy 7-8.
Oto jak przedstawiają się wyniki tego konkursu:

Kategoria klasy 0-1

I miejsca: Julia Gawrońska – kl.  1b, Oliwia Kacprzak – kl.  1a  
II miejsca: Marcel Gromadzki „Sówki”, Kacper Karolak  „ Jeżyki” 
III miejsca: Gabrysia Jabłońska     „Sówki” , Bartosz Nowak  – kl. 1a

Wyróżnienia:

Maja Rosińska – kl.  1a, Tamara Balcerak– kl.  1b, Wiktor Królikowski – kl.  1a, Nina Nadolska „Sówki”, Szymon Pakulski „Jeżyki”, Antoni Tumiński „Jeżyki”

Kategoria klasy 2-3

I miejsca: Martyna Szelągowska – kl. 2b, Lena Bartczak– kl.   2b
II miejsca:   Franciszek Patyk – kl.  2b, Maria Maciejewska– kl.  2b
III miejsca: Anna Dybowska – kl.  3c, Rosińska Wiktoria– kl.  2c

Wyróżnienia:

Lena Kaniewska  – kl.  3c, Wawrzyńczak Antoni– kl.  2c, Alicja Włodarska  – kl. 2b, Izabela Opasik   – kl.  3b, Maja Dzięciołowska  – kl.  2c, Zuzanna Kornacka – kl.  2a, Jakub Chłodziński – kl.  2c.

Kategoria klasy 4-6:

I miejsce: Zofia Urbańska – kl. 4b    
II miejsce: Gabriela Kasiorkiewicz– kl. 4b  
III miejsce: Lena Maciejewska– kl.4a 

Wyróżnienia:

Paulina Chosa  – kl. 5c, Maja Ryszewska – kl.6a

Kategoria klasy 7-8:

I miejsce: Karolina Rosińska – kl. 8b 
II miejsce: Samanta Dombrowska – kl. 8b
III miejsce: Patrycja Jaworska – kl. 8b

Wyróżnienia:      

Martyna Dąbrowska – kl. 8b, Natalia Waszak – kl. 8a, Antoni Pakulski- 8 b, Magdalena Kwiatkowska –kl. 8b, Patrycja Dybowska-kl. 8b

Nagrody ufundowała RR Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osięcinach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Osięcinach, za co pragniemy serdecznie podziękować. Wręczono nagrody książkowe laureatom i słodkości wszystkim uczestnikom. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu głównym naszej szkoły, można je również oglądać na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do galerii prac.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!                                                                  
Organizatorzy: I. Sikorska, I. Zakrzewska, Z. Polaszek, A. Siarkowska,  M. Hejman, A. Musiał. A. Trzeciak.