Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, obchodzony w tym roku 2 października, jest dniem symbolicznym – ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli o niej zapomnieć, mają okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków.

    Nasza Szkoła również włączyła się w tę akcję. Na lekcjach matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia układając domino matematyczne, rozwiązując zadania z kodowaniem oraz grając w MATZOO. Klasa 4a, pod opieką p. B. Gawrońskiej, odpytywała pana wicedyrektora, nauczycieli, panie z obsługi. Dzieci były zaskoczone, gdy nawet z trudnymi przypadkami dorośli radzili sobie bezbłędnie. Uczniowie z klasy 7b wraz z wychowawczynią p. A. Waloszek gościli w innych klasach i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Pani Z. Kwaśna zorganizowała “patrole”, które podczas przerw sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Osoby, które w tym dniu zdały egzamin z jej znajomości, uzyskały tytuł “Ekspert Tabliczki Mnożenia”.
    Wszyscy dobrze się bawili tabliczką mnożenia.

B. Gawrońska
Z. Kwaśna
A. Waloszek